SIK SORULAN SORULAR

En Çok Merak Edilenler

Aklınıza takılan tüm soruları bizlere yazarak, sayfamızda yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Çözüm İdari Danışmanlık Hizmeti ile Neden Çalışmalıyım?

Dernek danışmanlığı üzerine hizmet veren yaklaşık 20’nin üzerinde firma ile karşılaşabilirsiniz. Çözüm danışmanlık 10+ Ekip üyesiyle birlikte, sadece Dernek ve Vakıf yönetim süreçleri üzerine hizmet vermektedir. Tek bir alanda uzmanlaşmanın bizleri daha profesyonel kıldığına inanıyoruz. Bu nedenle uzmanlık alanımız olan dernek ve vakıf danışmanlığı alanında bizden hizmet alarak, tüm süreçlerin hatasız bir şekilde gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Dernek Kurmak İçin Danışmanlık Firması ile Çalışmak Zorunda mıyım?

Danışmanlık hizmeti almadan dernek kuruluşu yapmanız mümkün. Ancak dernek tüzüğü hazırlama, ilk genel kurul ve kuruluş sonrası yapılacak işlemlerde herhangi bir hata ya da eksik işlem yapmanız durumunda, idari para cezası ile karşı karşıya kalacaksınız. Bu durumda 2021 yılı için 1730 TL ile 545.500 TL arasında ceza ödeme riski ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Çözüm Danışmanlık Olarak Hangi Alanda Hizmetler Veriyorsunuz?

Dernek ve Vakıf ile ilgili aklınıza gelebilecek tüm konularda hizmet veriyoruz. Dernek muhasebesi, dernek lokali açmak, iktisadi işletme kuruluşu, dernek defterlerinin tutulması, genel kurulun toplanması, proje başvuruları, yardım kampanyası izni, dernek matbaası basım işlemleri vb.

Dernek ve Vakıf Kurmak Zor mu?

Hem dernek amaç ve faaliyetlerini yerine getirmek, hem de yönetim süreçleri ile uğraşmak isterseniz, bu süreç sizler için zor olabilir. Ancak tüm bürokratik işlemlerde, uzman bir danışmanlık şirketi ile çalışırsanız, tüm zorlu süreçleri kolaylıkla atlatabilirsiniz.

Daha Detaylı Bilgi Nasıl Alabilirim?

Sivil Toplum Kuruluşu kurmaya karar verdiniz ve aklınıza takılan konular mevcut ise, bizi arayabilir bilgi alabilirsiniz. Danışmanlarımız günün büyük bir bölümü, STK gönüllülerine hizmet vermektedir.

Dernek Kaç Kişiyle Kurulur?

Dernek kurmak için başlangıç aşamasında en az 7 kişi olmanız gerekiyor. İlk genel kurulu yapabilmek için bu sayı en az 16 olmalıdır.

Dernek İlk Genel Kurulu Ne Zaman Yapılır?

Dernek ilk genel kurulu, dernek tüzel kişilik kazandığı tarihten itibaren 6 ay içerisinde yapılması zorunludur. Yapılmadığı taktirde derneğin kendiliğinden feshi gerçekleşecektir.

Bize Yazın…

Sorunuz Nedir ?